7 Naturalnych sztuczek które pozwolą Ci pozbyć się zmarszczek

Jak walczyć przeciw zmarszczkom?

Z wiekiem nasza skóra zmienia. Komórki tłuszczowe zaczynają się kurczyć i skóra traci swą sprężystość. Zmarszczki pojawiają się wokół oczu i czoła. Nie wszyscy jesteśmy równi jeśli przyjrzymy się zmarszczkom, dziedziczność odgrywa ważną rolę. U osób o jasnej skórze zwykle pojawiają się  szybciej, ponieważ ich skóra jest mniej chronione przed działaniem promieni słonecznych. Niemniej jednak, styl życia jest bardzo ważny. Babcia ujawnia swoje 7 naturalnych wskazówek przed zmarszczkami.photo3

Przeciwutleniacze

Jedz codziennie więcej owoców i warzyw, ponieważ zawierają wiele witamin i minerałów, takich że skóra musi pozostać młoda i zdrowa! Na przykład, witamina C (przeciwutleniacz) znany jest istotnie dla produkcji kolagenu. To walka skuteczna i naturalna przeciw zmarszczkom. Przykłady produktów bogatych w witaminę C: jeść regularnie: kiwi, jabłka, grejpfruty, brukselka

Pierwszeństwo należy przyznać że warto stosować dietę bogatą w kwasy omega 3

Omega 3

Pierwszeństwo należy przyznać że warto stosować dietę bogatą w kwasy omega 3. Te kwasy tłuszczowe pomagają odżywić skórę i zwalczać zmarszczki. Omega-3 znajdują się w tłustych rybach (makrela, sardynki, łosoś, tuńczyk, śledź, anchois), orzechy i oleje (olej arganowy, olej z orzecha włoskiego).

Herbata

Zielona herbata, herbata biała zawiera również wysoki poziom przeciwutleniaczy. Polifenole w tym magicznym napoju mają znaczne usprawnienia przeciw starzeniu się skóry. Więc dlaczego nie korzystać?

Masaż olejem

Masaż pomaga zrelaksować mięśnie, zmniejszając skurcze skóry i aktywując regenerację komórek. Wtedy zrozumiesz, że masaż jest doskonały, aby zapobiec powstawaniu zmarszczek! Oleje są bardzo  skuteczne. Niektóre przykłady olejów, które można użyć: oliwa z oliwek, olej rycynowy, olej arganowy, olej z ogórecznika.

Maskowanie zmarszczek

Nie trzeba wydawać fortuny, aby maskować zmarszczki! Można zrobić sobie bardzo łatwo. Znajdź maski naturalne zmarszczki dla siebie: Clay Mask, maseczka z banana, maseczka z białka jaja …

Dobrze nawilżona skóra- codziennie!

Ważne jest, aby pić dużo wody, aby utrzymać skórę zdrową. Woda pomaga organizmowi pozbyć się toksyn. Gdy skóra jest dobrze nawilżona, staje się zdrowa i promienna. Prawidłowe nawodnienie jest niezbędne oprócz zdrowia w dłuższej perspektywie. Pij 1,5 litra wody dziennie pomoże aby Twoje ciało i skóra miały większą energie do walki ze zmarszczkami.

gimnastyka twarzy

photo4Ćwiczenia twarzy są zaprojektowane tak, aby poprawić napięcie mięśni twarzy. Te gimnastyka twarzy pozwolić na zmniejszenie zmarszczek i większą witalność skóry. Istnieje wiele twarzy ćwiczenia gimnastyczne atakujące inne obszary powierzchni, w zależności od pożądanego efektu.

Porady naszych babć

Zwalczanie zmarszczek, to ważna jest ochrona przed słońcem, jak promieniowanie UV jest odpowiedzialny za starzenie skóry.

Ważne jest, aby nie palić, palenie sprawi, że skóra sucha i matowa, i spowodować pojawienie się zmarszczek na twarzy! Rzeczywiście, palenie pozbawia skórę tlenu i składników odżywczych.

Regularna aktywność fizyczna pomaga utrzymać skórę młodą i stonowana.

Polecam też przeczytać artykuł o kwasie hialuronowym :  http://styl.fm/newsy/58942.przebarwienia-znikna-jak-za-pomoca-magicznej-rozdzki

Dodaj komentarz